Odwiedziliśmy Warszawę dnia 19 stycznia! Byliśmy m.in. w Microsoft, w którym spotkaliśmy grono zapalonych ludzi, zarażających nasz swoją pasją:

  1. Mirosław Szymczak przedstawił nam jak wygląda praca w Microsoft, co należy zrobić aby tam pracować, oraz jakie są ścieżki rozwoju.
  2. Sylwia Ptaszek-Pydyn dokładnie przedstawiła jak działa platforma „Microsoft Azure”, z czym to się je, oraz co to w ogóle jest.
  3. Tomasz Kozar przedstawił jak wykonywać pomiary temperatury za pomocą Azure, oraz Raspberry Pi i Arduino z wykorzystaniem web service.
  4. Beata Bacińska rozwiała jakiekolwiek pytania/problemy związane z Office 365, oraz dokładnie przedstawiła co tam platforma nam oferuje.
  5. Mirosław Burnejko przyczynił się do wspólnego postawienia prymitywnego Facebook’a znajdującego się w Japoni przy wykorzystaniu Microsoft Azure wyjaśniając nam przy tym jak działa ten serwis.

Następnie odwiedziliśmy Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie, gdzie dowiedzieliśmy się trochę więcej na temat robotyki wykorzystywanej w kosmosie, jej programowania, oraz konstrukcji. Następnie odbyliśmy przyśpieszony kurs łączności radiowej, gdzie dowiedzieliśmy się w jaki sposób przebiega rozmowa/połączenie wykorzystując urządzenia radiowe.