Scan001028 sierpnia 2015 r. z inicjatywy wydziału edukacji w Słupsku odbyło się spotkanie grupy organizacyjnej realizację projektu “Pan Stanisław” w Słupskich szkołach. Ustalono, że do projektu wraz z gimnazjalistami z Lęborka przystąpi dwudziestu uczniów z trzech słupskich szkół: Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 wraz z opiekunem p. Katarzyną Kalinowską, I LO z nauczycielem Mirosławem Brozisem oraz ZSP nr 1 z opiekunem p. Małgorzatą Stachyra- Kowalską.

Wstępnie podczas spotkania ustalono także datę konferencji “Słupsk w Kosmosie”, która odbędzie się 21 października br. W czasie konferencji nastąpi uroczyste rozpoczęcie projektu “Pan Stanisław w Słupsku”, w ramach którego słupscy uczniowie we współpracy z gimnazjalistami z Lęborka będą budowali satelitę.

Patronat nad projektem objął Prezydent Miasta Słupska pan Robert Biedroń, partnerami projektu są firma Optinav oraz Słupski Inkubator Technologiczny, a konferencję poprowadzi wiceprezydent miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Uczniowie ze Słupska przed rozpoczęciem konferencji około godziny 9.00 odbędą warsztaty z systemów IT z p. Tomaszem Kozar z Microsoftu nt. “Chmura obliczeniowa”. Po konferencji natomiast wezmą udział w zajęciach warsztatowych z panem Marcinem Stolarskim, a następnie odwiedzą słupską firmę Optinav, gdzie będą mogli zobaczyć pracę inżynierów nad projektem “śmieciarki kosmicznej” dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), a także projekt neuro nawigancji w chirurgii kręgosłupa.